Uue aasta lubadused

Uue aasta lubadused

Igal aastal on üks oodatumaid sündmusi jõulud, millele järgneb aastavahetus. Aastavahetust iseloomustab enamasti mõte – uuel aastal uue hooga, koos suurte unistuste ja lubadustega.

Kes meist ei oleks vana aasta õhtul mõelnud, et jaanuarist muudan seda või teist oma elus. Millised on kõige populaarsemad lubadused?

1. Kaalu langetamine

Peale suuri jõulupidustusi lubavad kindlasti enamik vähem süüa ning rohkem trenni teha. Mõeldakse, et toitumine peaks muutuma tervislikumaks ning magusat ei tohiks üldse süüa. Enamik meist ei suuda aga päevapealt looduda kõigest, mis on talle olnud igapäevane ning millega keha on harjunud. Et muutused oleksid positiivsed ning motiveerivad, on mõistlik alustada väiksemate sammudega – tavapärase toidu kõrvale lisada rohkem salatit (vähendades selle arvelt muud toitu), süüa vähem kodust väljas ja teha rohkem kodus süüa, magusat tarbida vähem ning teadlikumalt. Parim maiustuste alternatiiv on kodus valmistatud magustoidud.

2. Erinevatest pahedest loobumine

Jätta vanasse aastasse maha suitstamine, liigne alkoholi tarbimine jms. Lisaks võiks vähendada järk järgult ka liigset nutisõltuvust – tee endale eesmärgiks nädalas kasvõi paaril päeval leida muu tegevus, kui olla nutiseadmetes. Vahvaid tegevusi on küllaga – õpi midagi uut või tuleta meelde unarusse jäänud käeline tegevus, mine jalutama või ujuma, alusta uue võõrkeele õpinguga vms.

3. Millegi uue omandamine, näiteks amet, eriala või hobi

Gümnaasiumilõpetajail tuleb võtta vastu otsus, kas minna edasi kõrgkooli/kutsekooli või tööle. Sel, kes aga soovib muuta oma elus midagi, mis on jäänud tegemata või otsib lihtsalt uusi väljakutseid, on mõttes mõni uus koolitus või eriala õppimine. Mida suurem otsus tuleb langetada, seda läbimõeldum peaks see olema, et saavutada positiivsus ja piisav motiveeritus. Uute hobide leidmine rikastab maailmavaadet.

4. Erinevate argipäevaste murede lahendamine ning vähem stressi

Uue aasta lubadusi on erinevaid, aga väga paljud mõtlevad uue aasta lubaduseks, et oleks vähem stressi ning rohkem rõõmu. Kui saab läbi maagiline jõuluaeg, tuleb taas kätte rutiin ning vanad mured naasevad. Miks aga ei võiks uut aastat tõesti uue hoo ning suurema rõõmuga alustada? Teha endale uue aasta lubaduseks näha igas asjas midagi positiivset. Kui aga tekib rutiin ja kätte jõuavad raskemad ajad, mõelda rohkem positiivsemalt.

 

Kõik lubadused, mis me endale anname, peaksid olema teostatavad. Siis tekib sellest ka suurem motivatsioon. Kui lubada endale asju väga suurelt ning tundes ennast saavutada mitte nii suurelt, on ka pettumus suurem. Alusta tasa ja targu ning liigu samm-sammult, juba tulemusi nähes, edasi. Nii püsib motivatsioon kõrge!

 

Ilusat ja uutmoodi mõtetega uut aastat!

 

Ketter Ross
farmatseut

Foto: birgitvisuals.com
Soeng ja meik: Hurmi Krikk