Milleks meile C-vitamiin?

Immuunsüsteem aitab kaitsta meie organismi tervisenõrgestajate ja sissetungivate haigustekitajate eest. Kuid milleks meile C-vitamiin?

Milleks meile C-vitamiin?

Immuunsüsteem aitab kaitsta meie organismi tervisenõrgestajate ja sissetungivate haigustekitajate eest. Miks me aga vajame C-vitamiini?

 

C-vitamiin aitab:

– vähendada väsimust ja kurnatust, toetades energiavahetust ja närvisüsteemi

– säilitada immuunsüsteemi tugevust ka intensiivse koormuse ajal

– ära hoida nakatumist hingamisteede haigustesse ja infektsioonidesse.

Kuna meie organism ei suuda üleliigset C-vitamiini varuks talletada, peame C-vitamiini päevase vajaduse iga päev kätte saama toidust või toidulisanditest.

 

Immuunsüsteemi aitavad tugevdada samuti paljud C-vitamiini sisaldavad taimed:

– kibuvitsasiirup ja marjad, mis on head C-vitamiini allikad ning aitavad kurgu ja köha korral tugevdada kurgu limaskesta

– astelpajumahl ja marjad, mis on samuti suurepärased C-vitamiini allikad

– punane päevakübar, mis suurendab organismi loomulikku kaitsevõimet ja kiirendab haigusejärgset taastumist

– küüslauk, mis muudab organismi külmetushaiguste suhtes vastupidavamaks.

 

Miks on just eriti oluline tugevdada väikelaste immunsüsteemi?

 

Väikelaste immuunsüsteem alles areneb ning limaskestadel on vähe kaitsekihte, mistõttu on nad rohkem vastuvõtlikumad piisknakkustele.

Kõige lihtsam viis õpetada lapsi vähem kokkupuutuma erinevate nakkustega, on õpetada neid köhima ja aevastama pabertaskurätikusse. Peopessa köhides või aevastades satuvad sinna haigustekitajad, mis saavad sealt kiiresti edasi levida.

 

Kuidas toetada lapse immunsüsteemi?

 

Lapse õige ja täisväärtuslik toitumine on väga oluline. Lastele tuleks kindlasti anda pidevalt värskeid puu- ja köögivilju, mis aitavad tugevdada  immuunsüsteemi. Väga tähtis on ka värskes õhus viibimine, mis karastab.

Vitamiinikuure soovitaks lastele, kes ei saa igapäevast vitamiinide kogust toidust kätte. Siis on abiks lastele loodud kompleksvitamiinid, kus on olemas vajalikud vitamiinid täpselt soovitusliku päevase annuse jagu.

 

Formula Vitale valikust leiab prolongeeritud e pikatoimelise maohappevastase puhvervõimega C-vitamiini. See vabaneb organismis pikkamisi, järk-järgult, ja nii säilib C-vitamiini tase veres stabiilsena pikema aja vältel. Laste vitamiinivarusid aitavad täiendada C-vitamiini sisaldavad Kids+ Multi ja Kids+ Omega

 

Ketter Lauri
farmatseut

Foto: birgitvisuals.com
Soeng ja meik: Hurmi Krikk