Me kõik vananeme

Me kõik vananeme

Me kõik vananeme. Vananemine on elu loomulik ja paratamatu osa, tahame me seda või mitte.

Vananedes tekivad meie kehas mitmed muutused:
– mälu halvenemine
– luud-liikmed hakkavad tunda andma, võib tekkida luude hõrenemine
– igapäevaste tegevusete tegemine muutub aeglasemaks ning väsitavamaks
– võivad tekkida kroonilised haigused nagu vererõhu tõus, diabeet, südamehaigused jne
– nägemine võib halveneda
– meestel eesnäärme suurenemine
– kehakaalu suurenemine.

 

Mis sümptome võime tunda erinevate krooniliste haiguste puhul?

Vererõhu tõusu korral võime tunda kiirenenud pulssi, pearinglust, peavalu.
Nägemise halvenemisest võib märku anda pikaajaline kuiva silma sündroom (ehk silm on pidevalt kuiv ning vajaks lisaniisutust), lisaks silma siserõhu tõus.
Diabeedi iseloomulikuks sümptomiks võib olla atsetooni lõhn suus, veresuhkru kõikumise korral pearinglus/uimasus, nägemise/kuulmise halvenemine.
Luuhõrenemise korral muutuvad luud hapramaks ning on suurenenud risk luumurdudeks.

 

Mida kasutada, et ebameeldivaid sümptome ning kroonilisi haigusi ennetada?

Kroom vastutab meie kehas veresuhkru taseme reguleerimise eest ning aitab hoida veresuhkru taset stabiilsena. Kroom aitab ka takistada kaltsiumi väljumist kehast, mis aitab luuhõrenemise vastu.
Roheline tee aitab kaasa kõige rohkem rasvade ainevahetusele ning ainevahetuse kiirendamisele. Roheline tee aitab vähendada rasvade ladestumist ning aitab rasvade kasutamist energiakstreeningul ja puhkehetkedel.
L-karnitiin kiirendab rasvade põletamist. L-karnitiini toimel rasv ei ladestu, vaid kasutatakse koheselt keha poolt ära. L-karnitiini aitab lisaks kaalulangetusele tõsta füüsilist vastupidavust. Roheline tee ja l-karnitiin aitavad suureneud kehakaalu korral, kuna suureneud kehakaal võib olla nii mõnegi probleemi algatajaks.
Alfa-lipoehape osaleb organismi puhastamise protsessis kui ka energia tootmise protsessis.
Nägemise parandamiseks ning silmahaiguste ennetamiseks on vajalik meie organismile luteiin. Praegusel ajal kasutatakse aina rohkem erinevaid nutiseadmeid, vaadatakse rohkem telekat jne, seega on silmadel palju suurem koormus ning kahjuks aina rohkem tekib ka silmakahjustusi.
Bioflavanoidid on immuunsuse tugevdamiseks ning aitavad hoida nahka normaalsena.

 

Vananemine on elu üks osa, mille käigus võivad tekkida nii sisemised kui välimised muutused. Osade haiguste või sümtomite teket on võimalik ennetada või vähemasti leevendada tarvitades igapäevasele toidule lisaks toidulisandeid vitamiinide ja aminohapetega ehk toetada oma toitumist just selleks eluperioodiks vajalike toitainetega.

 

Formula Vitale Woman 50+ sisaldab olulisi vitamiine, mineraalaineid ja taimseid koostisosi naisele vanuses 50+, Vitale Woman aga toetab naise organismi menopausi ajal ja pärast seda. Cardio+ sisaldab olulisi vitamiine, mineraalaineid ja taimseid koostisosi südame ja veresoonkonna heaks, Neuro+ toetab närvisüsteemi talitlust, vaimset tasakaalu ja mälu.

 

Olgem terved!

 

Ketter Ross
farmatseut

Foto: birgitvisuals.com
Soeng ja meik: Hurmi Krikk