Juuksed, küüned ja nahk särama!

Kevad on alanud ning käes aeg, mil oma loomulikku ilu näidata.

Juuksed, küüned ja nahk särama!

Kevad on alanud ning nüüd on aeg, mil oma loomulikku ilu näidata. Kuid vähene päikene ja karge talv on oma töö teinud – juuksed on tuhmunud, küüned murdunud ja nahk kuivaks muutunud. Lisaks mõjutavad ka igapäevased tegevused meie üldist väljanägemist ja stressitaset. Ilmnevad erinevad nahaprobleemid, juuste väljalangemine ning küünelaki alt paistvad küüned ütlevad nii mõndagi – midagi peab muutuma.

 

Mis on peamised igapäevased faktorid, mis võivad eeltoodud probleeme tekitada?

· Alkoholi liigtarbimine teeb naha kuivaks, mis omakorda võib naha väljanägemist vanemaks muuta.
· Pikaajalise suitsetamisega muutuvad küüned kollaseks ja nahk tuhmimaks.
· Vähene uni – puuduvad unetunnid väljenduvad päevasel ajal stressiga, mis põhjustavad juuste välja langemist.
· Vitamiinide puudust on märgata naha sügeluse ja ketenduse, juuste hõrenemise ning naha probleemidega.
· Rämpstoidu tarbimine – kui on soov vabaneda rasusest nahast, aknest ja vistrikest näos, tuleks vaadata üle oma igapäevane menüü.

 

Jälgides tervislikke eluviise saab enamjaolt eelnevaid probleeme vältida. Kui suitsetamisest või igaõhtusest klaasikesest veinist on raske loobuda, siis jääb ainult jälgida toitumisest ning vajadusel lisaks juurde võtta vitamiine, mis kõige rohkem aitavad nahka, juukseid ning küüsi tugevdada.

 

· Tsingil on kaks peamist toimet. Esiteks aitab vähendada küünte lõhenemist ning haprust. Teine toime on juuste väljalangemise vastu, kuna osaleb juuksekarva ülesehitamises. Leidub koorikloomades, munades, pähklites ja idudes.

· Vask aitab kaasa juuste ja naha pigmentatsioonile, ennetades sellega ka juuste hallinemist. Leidub maksas, kakaopulbris, täisteratoodetes ning mereandides.

· L-tsüsteiin on aminohape, mis kuulub juuksekarva moodustava valgu, keratiini koostisesse. Keratiin on nii juuste kui ka küünte koostises, keratiini vähesus võib põhjustada juuste ja küünte elujõu nõrgenemist-haprust.

· Vitamiin C aitab moodustada kollageeni, mis on naha koostisosa. Kollageen aitab kaasa naha elastsusele ja uuenemisele, kuna kollageen suudab hästi vett siduda. C-vitamiini leidub rohkelt tsitruselistes.

· Beetakaroteen muudetakse kehas A-vitamiiniks, mis aitab kaasa naha jumekuse hoidmiseks ning juuste kasvuks.

· Vitamiin B2 on oluline nii juustele kui ka nahale. B2-vitamiini peamiseks puuduse tunnuseks on suunurkade lõhed ning juukse otsade kuivamine. Leidub maksas, munas, brokolis ning avokaados.

· Biotiinil e B7-vitamiinil on oluline roll tugevdada nii juuksid kui ka nahka. Üheks peamiseks defitsiidi tunnuseks on kuiv nahk. Leidub maksas, pähklites, munas ja lehtkapsas.

 

Rõõmsalt ja säravalt kevadele vastu!

 

Formula Vitale Beauty+ sisaldab just olulisi vitamiine, mineraalaineid ja taimseid koostisosi naha, küünte ja juuste heaks. 

 

Ketter Lauri
farmatseut

Foto: birgitvisuals.com
Soeng ja meik: Hurmi Krikk